Mobile Menu

Usprawnienia w firmie

Jak usprawnić firmę?

Usprawnienia w firmie to normalna sprawa. Zawsze coś można poprawić, udoskonalić, zmienić. Jednym z usprawnień jest outsourcing kadr i płac. To bardzo popularna zmiana, polegająca na przeniesieniu kadr i płac poza firmę. Dzięki temu w firmie zwalniają się etaty i zmniejszają wydatki na zarobki.

Firma płaci za naliczanie kadr i płac, nie musi zatrudniać ludzi, nie ma problemu z ZUS oraz innymi instytucjami tego rodzaju. Wydaje się to być krainą szczęścia, ale tak naprawdę wcale nią nie jest. Firma musi znaleźć solidnego wykonawcę, który naliczy płace i zajmie się dokumentacją kadrową. Poza tym powierza wszelkie tajemnice kadrowe obcym osobom, a to nie każdemu jest w smak.

Czy outsorcing ma same zalety?

Outsorcing ma sporo zalet. Należą do nich oszczędności finansowe, znalezienie sposobu na zwolnienie osób, których firma nie potrzebuje lub które naraziły się jej w jakiś sposób. Do tego zwolnienie pomieszczeń i zmniejszenie firmy. Co miesiąc faktura i problem z głowy. Takie są największe zalety outsorcingu. Do wad należy wypuszczenie tajemnic kadrowo-płacowych poza firmę oraz zwiększenie bezrobocia, ponieważ zwolnione osoby mogą nagle znaleźć się w gronie osób bezrobotnych.

Nie jest to wcale zaleta takiego sposobu postępowania. Jednak każda firma liczy, kalkuluje, przelicza i opisuje dokładnie na co ją stać. Dlatego outsorcing należy przeanalizować i nie trzeba się go bać. Największe firmy korzystają z takiej formy zatrudniania kadrowców oraz specjalistów do spraw płac i są zadowolone z takiego właśnie rozwiązania. Najlepiej porozmawiać z innymi i znaleźć najlepszą firmę, która zajmie się rozliczaniem kadr, gromadzeniem dokumentacji, spotkaniami z urzędem skarbowym, zorganizuje szkolenia i wiele innych spraw załatwi za daną firmę oraz w jej imieniu. A pracownicy w tym czasie zajmą się innymi zadaniami.